Ferrero dobrovolně stahuje některé výrobky Kinder z trhu

Společnost Ferrero Česká s.r.o., která je distributorem výrobků Ferrero pro slovenský trh, informovala o dobrovolném stahování některých dávek výrobků Kinder v České republice a na Slovensku.

Informovala o tom Státní veterinární a potravinová správa (ŠVPS) na své stránce, kde jsou uvedeny i konkrétní výrobky, kterých se stěhování týká. „Společnost zároveň doporučuje spotřebitelům, aby uvedené výrobky v případě, pokud je již zakoupili, nekonzumovali,“ dodali kontroloři.

Tato iniciativa souvisí s informacemi ze zahraničí, že zdravotnické úřady zahájily vyšetřování šíření nákazy salmonelózy spojované s čokoládovými vajíčky Kinder Surprise. Tímto onemocněním se v Británii nakazilo přibližně 63 osob, převážně dětí.

Ministerstvo zemědělství a rozvoj venkova (MPRV) SR ještě v úterý (5.4.) uvedlo, že Slovensko zatím není mezi státy, ve kterých by měly být tyto výrobky. „V rámci systému rychlého varování nebyla Slovenská republika zatím začleněna do zemí, kde by měly být výrobky pocházející z továrny v Belgii distribuovány. Přesto ŠVPS SR poslala otázku prostřednictvím Evropské komise, aby výrobce zaslal distribuční seznam všech konkrétních vyrobených šarží,“ přiblížil agroresort.

ŠVPS avizovala, že se i přes uvedené cíleně zaměří na kontrolu těchto výrobků na trhu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram